Повалити дерева і зробити з них труни вирішили керівники Борщівської районної лікарні. За кілька днів на замовлення адміністрації медичного закладу було зрізано 29-ть дерев. З бюджету лікарні за цю порізку заплатили більше 23000 гривень. А щоб деревина даремно не пропала, медики домовилися з місцевим підприємцем про її переробку на труни.
Керівництво лікарні не дового тішилося вигідній оборудці. Місцеві жителі почали обурюватися, що біля медичного закладу тепер але пнів. Наталя Яворська першою з’ясувала, що медики вчинили кримінальний злочин. Жінка розповідає, почала цікавитися хто ж дозволив масову порізку дерев. На сайті Борщівської мерії не побачила жодного оголошення про порізку. А майже 8 гектарів землі, на якій розташований медзаклад, належать місцевій владі. То ж коли з’ясувала, що лікарі самовільно організували заготівлю деревини на труни, звернулася до правоохоронних органів. Згідно поданої в обласну прокуратуру заяви було розпочато кримінальне провадження за статтею 356 кримінального кодексу України – “Самоуправство”.
Уже на запрошення парвоохоронних органів на місце вирізки дерев приїхали інспектори державної екологічної інспекції в Тернопільскій області. Екологи почали рахувати незаконно зрізані тополі і липи. Та експерти так рахували, що загубили одне дерево, про яке самі ж медики зізнавалися в докуметах. Збитків за 28 зрізаних тополь еколги нарахували 97500 гривень.
Поки екологи вчаться математики і ніяк не засвоять, що 28+1 буде таки 29, а не “а скільки треба?..” в Борщівській лікарні тихенько ліквідовують речові докази. Частину пнів просто корчують, кажуть місцеві жителі. А з часу, як приїхали екологи і правоохоронці – пні поливають спеціальним хімрозчином, розповідають люди. Чи традиційно екологічні злочини розсипляться ще по дорозі до суду – дізнаємось в найближчий час. Обіцяємо пильнувати цю справу.