Пенсіонерку з села Язловець оушкали шахраї з Донбасу. Оголошення про продаж корови 62-річна жінка шукала на загальнонаціональному інтернет-ресурсі. Варта відмітити, пропозицій щодо купівлі-продажу корови на Тернопільщині всього кілька десятків. Вибір парнокопитних не великий, але пані з півдня Тернопільщини зацікавилася вигідною пропозицією. Породисту корову з хорошими даними продавали за 18000 гривень у селищі Вишнівець. Власник худобини розхвалював товар, а ще в оголошенні продавець зазначив, що може сам привезти корову.
Подивитися на товар пенсіонерка в живу не могла, а продавець заявляв, що до завтра вигідний товар може купити хтось інший. То ж аби не втратити вигідну пропозицію жителька Язловця перерахувала усю суму за корову чоловікові на картковий рахунок. Чекала доставки кілька днів. Продавець спочатку розповідав, що ніяк не може вирватися, аби привезти худобину, а зрештою телефон вимкнув. Тоді жінка звернулася до поліції. Правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за фактом шахрайства. У процесі розслідування з’ясували, телефонувала жертва до аферистів на непідконтрольній території Донбасу.
Ми сьогодні перевірили сайт оголошень і виявили шахрая
Полишати вигідний бізнес видурювання грошей жителі окупованих територій Донбасу не збираються. Ми промоніторили сайт оголошень і виявили, що буквально сьогодні з’явилися схожі пропозиції. Чоловік який називає себе Олегом зранку в п’ятницю виставив на продаж одразу 3 корови різних порід. Адресу продавець цього разу вказав село Геленки, Козівського району. Але у процесі розмови “продавець” породистих корів навіть назву району і села вимовляє з грубими помилками. Називає себе фермером і обіцяє доставку. Готовий взяти “аванс” бо “такий товар забрати можуть і сьогодні…”. А от показати корову може хіба завтра, “якщо її не куплять”.
Ми зв’язалися з місцевою владою села Геленки і з’ясували – фермерів, які б розводили корів у селі немає. Самі ж селяни тримають на обійсті не більше 1-2 корів. А про ґазду Олега, який має стадо принаймні з 3 породистих дійних корів у селі і не чули. Чи хтось уже встиг “купити” породисту корову з доставкою на разі не відомо. В поліції ж просять не перераховувати значні суми за товар якого покупець і в очі не бачив. Бо повернути потім гроші, які жертва перераховує на непідконтрольні території таким “продавцям” – вкрай важко. Тож після таких “покупок” і гаманець, і хлів залишаються порожні.